KIERMAN rekomenduje #3 (obuwie)

rekomenduje

Długo nic i nagle trach. Tak to już bywa z tymi ofertami – kiedy pojawią się interesujące, to wszystkie na raz. Co tu dużo mówić – nastąpił wysyp dobrej jakości obuwia w przystępnych cenach. Nie mogłem pozwolić na to, by czytelnikom bloga takie oferty przeszły koło nosa.

Miałem ogromny dylemat, gdzie postawić symbole (☻,♥). Oba „znaczki” zgarnęła nieznana mi wcześniej hiszpańska firma Victorio & Lucchino. Dla niej postanowiłem zrobić wyjątek i umieścić we wpisie zdjęcia, które wyraźnie pokazują, dlaczego warto się pofatygować i wysłać do sprzedawców wiadomość z prośbą o szczegóły i dodatkowe fotografie sprzedawanego towaru.

BUTY

kierman rekomenduje

>Skórzane tassel loafers firmy Victorio & Lucchino w kolorze czarnym<, rozmiar 42 (długość wkładki 278 mm). Idealne na sezon wiosenno-letni, propozycja do garnituru, zestawu koordynowanego lub bawełnianych spodni typu chino. Tassel loafers to najbardziej formalna wersja letnich butów wsuwanych, szczególnie, jeśli obuwie wykonano z gładkiej skóry licowej. Licytacja, aktualna cena wynosi 99 złotych, oferta wygasa jutro o godzinie 21:00.

☻ >Skórzane oksfordy cap toe firmy Victorio & Lucchino w kolorze jasnobrązowym<, rozmiar 42 (długość wkładki 285 mm). Pofatygowałem się i poprosiłem sprzedawcę o dodatkowe zdjęcia, gdyż te widniejące na aukcji po pierwsze niewiele przedstawiały, a po drugie ich kolor wydawał mi się „przerobiony”. Aukcja ta pokazuje błąd często popełniany przez sprzedawców, wystawiających swoje towary na różnego rodzaju aukcjach – „upiększone” zdjęcia i zakłamane kolory nie zachęcają do zakupów, a wręcz odwrotnie. Trzeba zaznaczyć, że niejednokrotnie wina leży po stronie producentów dostarczających gotowe zdjęcia przedmiotów, które w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej. Zakładam, że tak było i w tym przypadku. Poniżej zdjęcie z aukcji oraz zdjęcia, które otrzymałem od sprzedawcy.

Buty wykonane są w całości ze skóry, z wyjątkiem gumowej części podeszwy. Szwy poprowadzono daleko od krawędzi i buty sprawiają wrażenie solidnie wykonanych. Szukałem informacji na temat firmy – jest to para hiszpańskich projektantów, znana bardziej ze swoich kolekcji mody damskiej, niż męskiej (choćby dlatego, że Whitney Houston w filmie „Bodyguard” miała na sobie ich sukienki). Salony sprzedaży z odzieżą męską prezentują się jednak niebanalnie i przypominają gustownie urządzone mieszkania. Przypuszczam, że byle czego w takich miejscach się nie sprzedaje i oczekuję jakości na poziomie butów Gordon & Bros lub wyższej. Gdyby okazało się inaczej, towar można zwrócić. Licytacja, aktualna cena wynosi 99 złotych, oferta wygasa jutro o godzinie 20:55.

♥ >Skórzane double monki firmy Victorio & Lucchino w kolorze ciemnobrązowym<, rozmiar 42 (długość wkładki 285 mm). Monki z ozdobnym medalionem i dziurkowaniem na wzór half brogue, skóra typu grain. Licytowałem te buty wczoraj w innym rozmiarze, bez powodzenia – ktoś mnie przelicytował o 50 groszy i buty sprzedano za 134,5 złote (!). W tym przypadku lepiej widać, jak niebezpieczne mogą się okazać zakupy przez internet. Rozwiązanie jest proste – minimalizujemy ryzyko i w razie wątpliwości, prosimy o dodatkowe zdjęcia. Konstrukcja butów jest identyczna jak w przypadku wcześniejszych oksfordów. Poniżej zdjęcie z aukcji oraz te, które otrzymałem od sprzedawcy. Licytacja, aktualna cena wynosi 99 złotych, oferta wygasa jutro o godzinie 21:00.

>Zamszowe chukka boots firmy Gordon & Bros w kolorze granatowym<, dostępne w rozmiarach 44 i 45, idealne na sezon przejściowy. Dostępny jest również model wykonany z gładkiej, czarnej skóry licowej >click<, w rozmiarach 44 i 45. Chukka boots to najbardziej uniwersalne buty męskie, jakie można sobie wyobrazić. Kiedyś pisałem, że niektórzy mężczyźni są odważni na tyle, by założyć je do garnituru. Podeszwa gumowa, konstrukcja Goodyear Welted, stała oferta sprzedaży, cena po 60% rabacie wynosi 247,60 złotych, oferta ważna do wyczerpania zapasów.

>Zamszowe chukka boots firmy Gordon & Bros w kolorze granatowym<, dostępne w rozmiarach od 41 do 46, idealne na sezon przejściowy. Model w wersji ze skórzaną podeszwą, konstrukcja Goodyear Welted. Stała oferta sprzedaży, cena po 40% rabacie wynosi 341,40 złotych, oferta ważna do wyczerpania zapasów.

>Skórzane chukka boots firmy Herring w kolorze brązowym<, rozmiar 6UK (europejskie 40), idealne na sezon przejściowy. Konstrukcja Goodyear Welted gwarantuje jakość, a gumowa podeszwa komfort noszenia. Cholewka wykonana ze skóry typu grain. Kupując u Herringa, możemy liczyć na doskonałą obsługę, ekspresową wysyłkę i bezproblemowy zwrot towaru. Stała oferta sprzedaży, cena po przecenie wynosi 448 złotych, oferta ważna do wyczerpania zapasów.

>Skórzane derby firmy George’s w kolorze jasnobrązowym<, rozmiar 44 (długość wkładki 285mm). Obuwie w całości wykonane ze skóry, w oparciu o konstrukcję Goodyear Welted. Cholewka to skóra typu grain. Piękne derby hiszpańskiej marki George’s, której siedziba mieści się w Ince na Majorce. Kiedy myślę o Hiszpanii, przed oczami pojawia mi się Penélope Cruz, słońce i dobrej jakości buty. Zwracam uwagę na kształt kopyta w tym modelu – mimo że szerokie, to absolutnie nie sprawia wrażenia topornego. Ponadto sprzedający zamieścił świetne zdjęcia – bez przeróbek, zdjęć jest kilka i dokładnie widać jakość, którą licytujemy. Ręce same zbierają się do oklasków. Aktualna cena wynosi 300 złotych, oferta wygasa jutro o godzinie 11:38.

>Zamszowe derby full brogue firmy Gordon & Bros w kolorze granatowym<, dostępne w rozmiarach 41-46. Obuwie w całości wykonane ze skóry, cholewka posiada pełne, ozdobne ażurowanie. Idealna propozycja do nieformalnego stroju. Odpowiednio zaimpregnowane buty zamszowe sprawdzą się nawet wówczas, gdy pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. UWAGA! Kopyto Levet jest zauważalnie szerokie, dlatego sugeruję zakup butów o numerze mniejszym, niż nasze typowe. Podeszwa skórzana, konstrukcja Goodyear Welted, stała oferta sprzedaży, cena po 35% rabacie wynosi 356,85 złotych, oferta ważna do wyczerpania zapasów.

>Skórzane derby split toe firmy Gordon & Bros w kolorze ciemnobrązowym<, dostępne we wszystkich rozmiarach. To pierwsza na blogu propozycja obuwia split toe, która może budzić nieco kontrowersji – kształt „noska” jest oryginalny i dla niektórych stanowi ciekawą alternatywę klasycznych derby. Nie radzę kupować tych butów na siłę, bo ze split toe jest trochę jak z monkami. Albo miłość od pierwszego wejrzenia, albo nietęga mina. Podeszwa skórzana, konstrukcja Goodyear Welted, stała oferta sprzedaży, cena po 30% rabacie wynosi prawie 400 złotych, oferta ważna do wyczerpania zapasów.

kierman

>Skórzane single monk strap firmy Church’s w kolorze orzechowym<, rozmiar 8UK (europejskie 42, długość wkładki 275mm). Propozycja dla koneserów – obuwie szyte ręcznie, konstrukcja Goodyear Welted. Jeżeli miałbym umiejscowić markę Church’s wśród producentów obuwia wysokiej jakości, to ustawiłbym ją wyżej od takich marek jak Gordon & Bros czy Meermin, co nie oznacza, że mając do wyboru monki firmy Church’s i monki firmy Meermin, zdecydowałbym się na te pierwsze. Church’s to firma z długoletnią tradycją i możemy być pewni co do wysokiej jakości użytych materiałów. Zresztą renomowani producenci z Northampton zasadniczo nie produkują bubli. Kształt kopyta to już inna sprawa i jeśli ktoś lubi klasyczne, angielskie wzornictwo, to aukcja może go zainteresować. Myślę, że warto zadzwonić do sprzedawcy i upewnić się, czy nie są to przypadkiem „factory seconds”. Licytacja, aktualna cena wynosi 999 złotych, oferta wygasa w dniu 08.05 o godzinie 14:44.   

 KOREKTA – Michał Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ