Zwiastun jesień-zima 2015

zwiastun

Sezon ogórkowy już dawno za nami, a na blogu wciąż cisza. A dzieje się sporo, zatem to nic innego jak cisza przed burzą.

PÓŁ ROKU

Dokładnie tyle czasu minęło od pierwszego wpisu „Płaszcz z Tesco (prawie) jak bespoke z Neapolu”. Przyjęta wówczas wizja prowadzenia bloga pozostaje niezmieniona, przynajmniej w najbliższym czasie. Potrzebowałem jednak kilku tygodni, by z rodzących się pomysłów i kilku propozycji wybrać te zgodne z obraną na początku strategią, a także spójne z samą ideą bloga. Dziś prezentuję zapowiedź tego, co pojawi się na blogu w najbliższych miesiącach.

POSZETKA

Temat ozdobnej chusteczki wkładanej do górnej kieszeni marynarki chciałem poruszyć już dawno, jednak z poszetką wygrał krawat („Krawat musi mieć charakter, jak mężczyzna”), a później priorytetowe okazały się inne wpisy. Nadeszła jednak odpowiednia pora, aby o poszetce napisać, tym bardziej, że wkłada ją coraz więcej mężczyzn i coraz mniej dziwi ona w towarzystwie. I choć nie ma większego znaczenia, jak poszetkę składamy, to jest kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę przy jej zakupie.

zwiastun kolekcji

CYKL „KIERMAN REKOMENDUJE” i „ZESTAWY, INSPIRACJE”

Wpisy z wyselekcjonowanymi ofertami sprzedaży odzieży męskiej i akcesoriów okazały się być pomysłem trafionym – cieszą się one sporą popularnością, generując przy tym najwięcej wyświetleń w miesiącu. Cykl „Rekomenduje” będzie zatem kontynuowany w niezmienionej formie i zwiększy się jego częstotliwość, choć muszę przyznać, że jestem tutaj w dużym stopniu uzależniony zarówno od aktualnej oferty sklepów online, jak i osób wystawiających rzeczy na popularnych serwisach aukcyjnych. Sugestie czytelników dotyczące załączania do opisów ofert/aukcji zdjęć produktów (bez względu na ich jakość) były słuszne i bez wątpienia podniosły atrakcyjność kolejnych wpisów cyklu. „Kierman rekomenduje 8” już w przygotowaniu! Z kolei prezentacje autorskich zestawów we wpisach „Zestawy, inspiracje” nie wymagają większego komentarza – i one zachowają swoją obecną formę.

kierman rekomenduje

SPINKI

Nie byłem ich fanem. Co więcej, do niedawna stroniłem od zakupu koszul z francuskimi mankietami. Nawet skromne i proste spinki, w kolorze dobranym pod resztę biżuterii (obrączki, paska bądź koperty zegarka i klamry paska od spodni, ewentualnie spinki do krawata lub klamerek przy butach) nie przemawiały do mnie w pełni i wynika to wyłącznie z mojego poczucia estetyki. Odkryłem jednak tanie, casualowe spinki i z marszu stałem się ich fanem, a przy okazji w mojej szafie zagościły koszule z francuskimi mankietami. Wydatek rzędu kilku (!) złotych za parę spinek – okrągłych, kwadratowych, beczułkowatych, jednym słowem do wyboru, do koloru. Czego chcieć więcej?

casualowe spinki

FRAK

Z racji wykonywanej przeze mnie pracy mam możliwość zakładania, przynajmniej kilka razy w roku, najbardziej formalnego, wieczorowego stroju męskiego, czyli fraka. Nie jest to jednak typowy frak wizytowy, lecz jego sportowa wersja przeznaczona dla tancerzy tańca towarzyskiego, którzy rywalizują na turniejach i prezentują pięć tańców standardowych: walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, slowfoxa i quickstepa. Poza kilkoma szczegółami strój ten nie różni się niczym od tradycyjnego fraka i jest szyty zgodnie z zachowaniem zasad klasycznej, męskiej elegancji. W ostatnim miesiącu pokonałem blisko 2000 km, by odebrać z rąk Pana Jerzego Bujaka i jego żony Stanisławy ręcznie uszyty frak, o jakim od dawna marzyłem. Jego konstrukcję, wygląd i charakterystyczne elementy zaprezentuję w jednym z najbliższych wpisów.

frak do tanca

KOLEKCJA KIERMANA

Czasami warto trzymać język za zębami i nie zapeszać. Dlatego nie zdradzę zbyt wiele – jeśli wszystko ułoży się po mojej myśli, to wkrótce pewna zagraniczna firma, trudniąca się szyciem odzieży Made to Order uruchomi sprzedaż kolekcji, za którą stoi moja skromna osoba 😉 .

zwiastun jesien zima 2015/16

 KOREKTA – Michał Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ