Stojak na garnitur – kamerdyner

stojak na garnitur

Kamerdyner to starszy lokaj – najwyższy w hierarchii służący w bogatych domach lub na dworach. Do jego obowiązków należą prace porządkowe i nadzór nad podawaniem do stołu.

Majordomo, inaczej Head Butler (fr. bouteiller – podczaszy) dba o komfort właściciela posiadłości i jego rodziny. Dowodzi resztą służby tak, aby wszystko było przygotowywane zgodnie z upodobaniami domowników. Najczęściej jako jedyny posiada zgodę na towarzyszenie rodzinie podczas posiłków, do których dobiera odpowiednie napoje. W mniej zamożnych domach kamerdyner opiekuje się również ogrodem i prowadzi kuchnię.

kamerdyner

Producenci mebli zwykli nazywać kamerdynerem stojak na garnitur. Swój otrzymałem jako prezent pod choinkę i muszę przyznać, że obdarowująca mnie kobieta trafiła w dziesiątkę. Oprócz marynarki i spodni można na nim powiesić skórzany pasek lub krawat, a dzięki dodatkowej mini półce znajdzie się także miejsce na biżuterię – zegarek czy spinki.

Stojak na garnitur najczęściej wykonany jest z drewna (buku, mahonia >click<,>click<, >click<), ale w sklepach można znaleźć również stalowe >click< i drewniano-stalowe >click<. Nie zajmuje wiele miejsca, jest praktyczny, a jego zastosowanie porównałbym do prawideł – po całym dniu odwieszony na nim garnitur „odpoczywa”, samoistnie znikają z niego wygniecenia. Można go postawić w garderobie, sypialni, a nawet w przedpokoju. Sprawdzi się w biurach, gdzie biznesmeni, w przypadku chęci zrzucenia z siebie marynarki, nie muszą martwić się o jej późniejszy wygląd i własną prezencję.

Prezentowany stojak na garnitur kupicie >tutaj<. Dostępny jest także w dwóch innych wersjach: składanej do powieszenia >click< i z dodatkową półką na obuwie >click<.

stojak na garnitur
stojak na garnitur

KOREKTA – Michał Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ

2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Kamil Sołtys

Myślisz, że można spotkać w TK MAXX?

Blog Ozonee

Taki stojak na garnitur to jest coś – jednoczesna dekoracja mieszkania 🙂 łatwo dzięki temu skompletować i dobrać cały strój. Też piszę o tym conieco – http://blog.ozonee.pl/dobrac-pasek-spodni/ – będzie mi miło jeśli zajrzysz 🙂 Pozdrawiam!