Garnitur z flaneli wełnianej

garnitur z flaneli

Garnitur z flaneli wełnianej tuż po zakupie wylądował w głębi szafy, jednak kwietniowa i majowa pogoda zmusiła mnie do założenia go już w tym roku. To prosty, szary garnitur i trudno znaleźć w nim coś szczególnego. Z wyjątkiem tego, gdzie został uszyty, z czego i ile mnie kosztował.

Przeglądając produkty w sklepie >mangooutlet< już dawno zauważyłem, że na podstawie ceny wyjściowej, zdjęć i opisu każdego towaru można domniemywać o jego jakości. W przypadku tego sklepu reguła jest prosta – im wyższa cena wyjściowa, tym lepsza jakość spodni, marynarek czy koszul. Przekonałem się o tym nie raz, dlatego nie zastanawiałem się zbyt długo, kiedy w ofercie pojawiły się garniturowe spodnie wełniane opatrzone takim opisem: Kolekcja Tailored, wełniana tkanina, tkanina flanelowa, dwie kieszenie boczne, dwie wpuszczane kieszenie z guzikiem z tyłu, boczne szlufki w pasie, kryte zapięcie na guzik, haftkę i suwak..

garnitur z flaneli
garnitur z flaneli

Zamówiłem dwie pary spodni, w kolorze szarym i ciemnogranatowym. Przekonała mnie tkanina wełniana opisana jako flanelowa, gdyż trudno o taką w odzieży ready-to-wear i widoczne na zdjęciach detale, takie jak boczne szlufki do regulacji pasa. Spodnie były przecenione z blisko >370 złotych< na niecałe >86 złotych<.

garnitur flanelowy

Po otrzymaniu i rozpakowaniu przesyłki nie mogłem odżałować, że nie zdecydowałem się również na zakup jednej z marynarek. Okazało się bowiem, że tkanina użyta do produkcji spodni pochodzi z włoskiej przędzalni >Comero< w mieście Biella (więcej o tym, dlaczego to dosyć istotne przeczytacie >tutaj<). Pamiętałem, że marynarki były dostępne w moim rozmiarze i mocno przecenione, z prawie >830 złotych< na około 250 złotych. Niestety, zostały szybko wyprzedane, a mi nie pozostało nic innego, jak tylko cieszyć się zakupionymi spodniami. Poddałem je prostej przeróbce krawieckiej – skróceniu i dorobieniu manszetu 3,5 cm.

garnitur z flaneli
garnitur z flaneli wełnianej

Na moje szczęście szara marynarka wróciła do sprzedaży. Domyślam się, że ktoś dokonał zwrotu pojedynczego egzemplarza, gdyż po moim zakupie ponownie przestała być dostępna. W tamtej chwili nałożono na nią jeszcze większy rabat (-80%), bo zimowe wyprzedaże zbliżały się ku końcowi. Ostatecznie jej cena spadła z prawie 830 złotych do 166 złotych. Niestety ani wtedy, ani wcześniej przy zakupie spodni nie trafiłem na >wełnianą kamizelkę< w moim rozmiarze do całego kompletu.

garnitur z flaneli
garnitur z flaneli
garnitur z flaneli
garnitur z flaneli

Marynarka nie była poddawana żadnym przeróbkom. Nie mam jej nic do zarzucenia z wyjątkiem szerokości klap i choć 7 cm w najszerszym miejscu przy mojej posturze nie wygląda źle, to zapewne lepszy efekt wizualny osiągnąłbym przy szerokości ok. 8-9 cm. Cały garnitur z flaneli wełnianej, który został uszyty o dziwo w Portugalii, a nie w Chinach, kosztował niespełna 252 złote i ze względu na znaczną poprawę pogody zawiśnie ponownie w szafie. Pozostałe części zestawu to: koszula MTM marki Tailorstore, krawat jedwabno-bawełniany bez podszewki marki Benvenuto Black, poszetka wełniana no-name i półbuty typu monk strap marki Yanko >click<.

garnitur z flaneli wełnianej

ZDJĘCIA – Patrycja
KOREKTA – Michał Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ