Emanuel Berg – Trunk Show

emanuel berg

W drugim tygodniu maja miałem przyjemność uczestniczyć w trunk show marki Emanuel Berg. Spotkanie z klientami odbyło się w Bydgoszczy, gdzie przedstawiciele marki już po raz trzeci prezentowali cechy luksusowej koszuli.

TRUNK SHOW, CZYLI CO?

Wystawa produktów połączona ze spotkaniem z potencjalnymi klientami poza salonem sprzedaży to popularne narzędzie marketingowe, po które sięga wiele zagranicznych firm z branży odzieżowej. Od showroomu różni się obecnością przedstawicieli danej marki i rozmachem, bo >niektóre trunk shows< potrafią przyciągnąć prawie tysiąc klientów i wygenerować przychód rzędu ćwierć miliona złotych. Emanuel Berg – rodzima marka specjalizująca się w szyciu wysokiej jakości koszul ready-to-wear i made-to-measure organizację własnych trunk shows rozpoczęła w tym roku. Biorący udział w evencie szef marketingu Michał Linke, menedżerka Joanna Dawid i stylistka Alicja Piątkowska zgodnie stwierdzili, że pomimo obecności marki na globalnym rynku (produkty są oferowane w 9 salonach własnych i ponad 200 butikach na świecie) firma troszczy się o rodzimych klientów. Właśnie stąd pojawił się pomysł na trunk show w miastach, które jeszcze nie doczekały się własnych salonów sprzedaży.

NIE TYLKO KOSZULE

emanuel berg

Szczerze przyznam, że choć o marce Emanuel Berg słyszałem wiele, to nigdy nie miałem okazji zapoznać się z jej produktami. Tym większe było moje zdziwienie, gdy na bydgoskim trunk show, oprócz koszul ujrzałem przymiarkowe garnitury, a także krawaty, poszetki, buty czy nawet perfumy niszowej marki Creed. Okazało się, że choć flagowym produktem marki są koszule, to dbanie o wygląd zewnętrzny klientów wykracza daleko poza biały lub błękitny kołnierzyk i sięga nawet kompletnej, spersonalizowanej >garderoby kapsułowej<. Warto podkreślić, że o ile garnitury, krawaty czy poszetki szyte są we Włoszech i w Anglii, o tyle cała produkcja koszul odbywa się w naszym kraju, a dokładnie w Tczewie.

emanuel berg

Choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że we wszystkich rzeczach zaprezentowanych podczas trunk show czułbym się znakomicie, to właśnie koszule będące oczkiem w głowie właścicieli marki – Jarosława Berg-Szychułdy i jego żony Petry najbardziej przykuły moją uwagę. Tu nie ma miejsca na kompromisy, bo liczy się wyłącznie najwyższa jakość – zaczynając od specjalnego wykończenia kołnierzy (których do wyboru w opcji MTM jest ponad 80 rodzajów), przez rękawy szyte pojedynczym szwem i gęste ściegi, na wzorowo obszytych dziurkach od perłowych guzików kończąc. Wszystkie koszule powstają z tkanin Thomas Mason, jednej z najbardziej renomowanych tkalni bawełny na świecie.

emanuel berg

EMANUEL BERG CASUALOWO

emanuel berg
emanuel berg

W jednym z wywiadów przeprowadzonych z właścicielem firmy, Jarosławem Berg-Szychułda usłyszałem, że inspiracją do tworzenia kolekcji są dla niego podróże. Patrząc na styl Emanuela Berga można łatwo wskazać, który kraj często odwiedza twórca marki i z pewnością są to Włochy. Wzorzyste poszetki i krawaty, kolorowe skarpety i swobodne chinosy, a także wełniane i kaszmirowe V-necki są dowodem, że marka nie zamyka się wyłącznie na styl formalny i ma sporo do zaoferowania klientom preferującym swobodniejszy styl smart casual.

emanuel berg
emanuel berg
emanuel berg

CO, GDZIE, KIEDY?

Kolejna, IV edycja trunk show, odbędzie się w piątek 30 czerwca w Bydgoszczy. Zainteresowanych, którzy chcieliby zapoznać się z marką i jej produktami, poznać cechy koszuli z segmentu premium, a także porozmawiać o florenckich targach mody Pitti Uomo, na których jak co roku swoją obecność zaznaczy Emanuel Berg, zapraszam do kontaktu z menedżerką Joanną Dawid w celu uzyskania szczegółowych informacji:

tel. 883 379 883;
email: luxury.manager@emanuelberg.com

emanuel berg
emanuel berg
emanuel berg

Wpis powstał we współpracy z marką Emanuel Berg.

 KOREKTA – Michał Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Bartosz Ł.

Ile przepięknych muszek! Aż nie mogę się napatrzeć! Jest co podziwiać.