Zestawy, inspiracje #13 – skórzane chukka boots

skórzane chukka

Parę słów o zestawie: dwurzędowy, wełniany płaszcz ma za sobą już kilka mroźnych, jesienno-zimowych sezonów. Kupiłem go w sklepie online, kiedy jeszcze istniał męski dział francuskiej marki promod. Kosztował mnie sto parę złotych i ostatnio wyszedł bez szwanku z domowej pralki – ryzyko się zatem opłaciło i gruby płaszcz z przyjemnością włożę jeszcze nie raz.

Sweter z wełny merynosowej marki at.p.co otrzymałem w prezencie, ale wiem ile kosztował (około 50 zł). Przyznam, że coraz częściej odchodzę od zwykłej wełny na rzecz wełny merynosowej lub dzianin mieszanych (wełna+kaszmir, wełna+bawełna, wełna+jedwab), głównie ze względu na wygodę – wełniane swetry są dla mnie zbyt ciepłe i z czasem stają się mało komfortowe w noszeniu.

Szare, melanżowe spodnie marki h&m kupiłem na wyprzedaży za kilkadziesiąt złotych. Niestety, to już ich ostatni sezon, dlatego strasznie żałuję, że parę lat temu nie kupiłem co najmniej dwóch lub trzech par (o kupowaniu na zapas pisałem >tutaj<).

Koszula z kołnierzykiem button-down z bawełny typu oksford (oxford cloth button-down shirt) pochodzi z kolekcji >Tailor Store by Kierman<, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Rewelacyjna koszula, miękka, ciepła, a przy tym przewiewna i niezwykle komfortowa w noszeniu.

Skórzano-wełniane rękawiczki marki Vistula to zeszłoroczny prezent świąteczny, z tego co wiem były mocno przecenione i wchodziły w skład zestawu 1+1 gratis, a darmowym prezentem były wtedy srebrne spinki do mankietów z wypełnieniem z masy perłowej.

skórzane chukka boots
skórzane chukka
skórzane chukka
skórzane chukka boots

Trzewiki to skórzane chukka niemieckiej marki Lloyd Shoes, model patriot havanna. Pierwszy raz spotkałem się obuwiem tej firmy, kiedy odwiedzałem holenderski >Designer Outlet Roermond<. Gdybym miał porównać jakość brązowych chukka do innej, znanej mi niemieckiej firmy, to popularny Gordon&Bros zostaje daleko w tyle – skórzane chukka wykonano solidnie z miękkiej i elastycznej skóry, nie posiadają one żadnych niedociągnięć i od samego początku były bardzo wygodne. Ze względu na gumową podeszwę z bieżnikiem sprawdzają się także przy temperaturze spadającej nieco poniżej 0°C.

skórzane chukka

Wpis powstał we współpracy z marką FOOTWAY.pl
ZDJĘCIA – Patrycja

UDOSTĘPNIJ