idea bloga

Oszczędność ma dwa oblicza – pozytywne, kiedy przez oszczędzanie rozumie się rozsądne dysponowanie gotówką i nie przepłacanie za rzeczy, oraz negatywne, kiedy oszczędność zmienia się w skąpstwo. Idea bloga kierman.pl to oszczędność w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

Moja Mama często powtarzała: „Sobie, jak Ci zależy, potrafisz wszystko znaleźć taniej i lepiej”. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ większość rzeczy nabywam za niewielkie pieniądze lub znacznie mniejsze, niż mogłoby się wydawać. Na blogu kierman.pl będę regularnie zamieszczał wyselekcjonowane przeze mnie, atrakcyjne cenowo oferty sprzedaży odzieży, butów i akcesoriów męskich. Oferty te będą pochodzić zarówno z różnych portali aukcyjnych, jak i bezpośrednio ze sklepów online, tak, by każdy czytelnik bloga mógł nabyć dobrej jakości produkty z reguły nie wychodząc z domu. W dużej części proponowane przeze mnie produkty/usługi będą tańszymi substytutami rzeczy o wiele droższych, z zachowaniem zasady, że tańszy zamiennik zbliżony jest jakością do swojego droższego odpowiednika (a niekiedy nawet go przewyższa).  „Good value for money” to klucz do budowania męskiej garderoby i dobrego stylu.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że dla pewnych produktów nie ma dobrych, tanich substytutów. Dla przykładu, tradycyjna maszynka na żyletki za nieco ponad 100 złotych sama w sobie jest substytutem maszynek do golenia za 400 czy 500 złotych. Z kolei buty szyte metodą ramową, których ceny regularne zaczynają się od 600 złotych a kończą na 3000 funtów (lub więcej w przypadku indywidualnych zamówień obuwia wykonanego z egzotycznych skór u prestiżowych marek) nie mają tańszej alternatywy, gdyż obuwie za 100 złotych zwyczajnie nie spełnia kryterium jakościowego dla dobrego substytutu. To, że coś jest tańsze dziesięć razy nie oznacza, że ma prawo dziesięc razy szybciej zepsuć się czy zużyć. Nie na tym polega idea bloga kierman.pl. Oczywiście, nie ma nic złego w zakupie butów nawet za mniej niż 100 złotych, co udowodnię na tym blogu nie raz, pod warunkiem, że będzie to zakup promocyjny lub ustrzelona okazja.

Druga kategoria wpisów to prezentacje moich własnych rzeczy, które udało mi się nabyć i których jakość w większości przypadków kilkukrotnie przewyższa ich cenę. Z prezentowanymi rzeczami często wiążą się ciekawe historie, a z ich opisu i recenzji samych produktów każdy może wyciągnąć własne wnioski. Nie da się ukryć, że budując swoją garderobę, po drodze zaliczyłem parę wpadek. Również i przed nimi mogą uchronić się czytelnicy bloga kierman.pl

Od czasu do czasu, dla przełamania rutyny (która, mam nadzieję, nigdy się tutaj nie wkradnie) porzucę tematy związane z modą męską i męskim stylem. Wspomnę wówczas o tańcu, który swoją drogą ma wiele wspólnego z szeroko pojętą elegancją, o filmach, w których często można podziwiać męską garderobę najwyższych lotów, a także o tych, którzy z modą męską spotykają się na co dzień – szewcach, krawcach, kaletnikach i właścicielach największych firm odzieżowych.

ADNOTACJA

PRZEDSTAWIANE I POLECANE NA BLOGU PRODUKTY, USŁUGI, MIEJSCA, OFERTY SĄ SUBIEKTYWNYM WYBOREM AUTORA BLOGA. AUTOR, BAZUJĄC NA WIEDZY, KTÓRĄ POSIADA, A TAKŻE NA WŁASNYCH ODCZUCIACH DOKONUJE SELEKCJI OFEROWANYCH PRODUKTÓW W INTERNECIE ORAZ W SKLEPACH STACJONARNYCH. NA BLOG TRAFIAJĄ ZATEM PRODUKTY, USŁUGI, MIEJSCA I OFERTY, KTÓRE W PRZEKONANIU AUTORA SĄ DOBRE JAKOŚCIOWO I GODNE POLECENIA ORAZ TAKIE, KTÓRE WEDŁUG SUBIEKTYWNEJ OPINII AUTORA OKAZAŁY SIĘ BYĆ SŁABE JAKOŚCIOWO.
ZA EWENTUALNY ZAKUP PRODUKTÓW PRZEZ CZYTELNIKÓW BLOGA LUB ICH UDZIAŁ W AUKCJACH PREZENTOWANYCH NA BLOGU AUTOR NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ.